HAS MİMARLIK LTD.
 
 
 

HAS Mimarlık Ltd., çeşitli büyük binaların mimari proje çalışmasının yanısıra, özellikle büro ve banka binaları için sayısız içmimarlık proje ve uygulamaları gerçekleştirmiştir.

HAS Mimarlık’ın Kristal Kule projesi, yüksek binalar için her yıl küresel bazda düzenlenen tek ödül olan Emporis Gökdelen 2014 Ödülleri’nde ‘’ilk on’’a girerek ödüllendirilmiştir. Kristal Kule projesi ayrıca, 2016 the Chicago Athenaeum International Architecture  ödülünü de almıştır. Firma, 1990 yılında, Yapı dalında, Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştır. Gebze’de gerçekleştirdiği Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, Urban Land Institute (ULI) tarafından açılan "2006 ULI Mükemmellik Ödülleri" yarışmasında finalist olmuştur. Aegean Hills projesi, 2007 CNBC Uluslararası Gayrimenkul Ödülü ile Homes Overseas Ödülü altın madalyasına layık bulunmuştur. Ekoyapı projesi ile, World Architecture Community 2008 Ödülü’nü kazanarak, Türkiye’de bu ödülü alan ilk mimarlık firması olmuştur.

HAS Mimarlık Ltd., dünyaca ünlü uluslararası mimarlık firmaları olan Skidmore, Owings and Merrill (SOM) ile 1993 yılında, Rees Associates, Inc. ile 1999 yılında, NBBJ ile 2003 yılında, Pei Cobb Freed & Partners ile 2006 yılında, Llewelyn Davies Yeang ile 2007 yılında, RMJM ile 2009 yılında başarılı iş ortaklıkları kurmuştur.

HAS Mimarlık Ltd., gerek yatırım, gerekse işlevler açısından üst düzeyde deneyim gerektiren İzmir Büyük Efes Oteli, Hyatt Regency Dushanbe, Cezayir El Aurassi Oteli projeleri ile Anadolu Sağlık Merkezi gibi çeşitli büyük hastane, otel ve ofis binalarının da mimari proje çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Son dönemde, İstanbul Levent’te 168 m. yüksekliğinde Soyak Kristal Kule binası, Pei, Cobb, Freed&Partners ile birlikte tamamlanmış; ayrıca, Basra’da 120 yataklı bir hastanenin ve Gebze’de Anadolu Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Bilim ve Teknoloji Kompleksi, ING Bank Kahramanmaraş IT&Operasyon Binası, Cezayir’de iki ayrı onkoloji hastanesi ile Şişli’de Kentsel Dönüşüm projeleri hazırlanmıştır.  Istanbul Göztepe, Sütlüce ve Kuştepe’de kapsamlı konut projeleri çalışmaları sürmektedir. HAS Mimarlık Ltd. Türkiye’nin BREEAM yeşil bina değerlendiricisi ilk mimarlık firması ve Kanıta Dayalı Tasarım Akreditasyon ve Sertifikası (EDAC) olan ilk ve tek firmasıdır.

 

Has Mimarlık Ltd. - Merkez bürosunun konumu